PIWONIE

19:54 Jarzębinowa 6 Komentarzy

Cóż, ostatni raz byłam tu ponad 3 lata temu... Czy blogi jeszcze istnieją ?  Czy ktoś na nie zagląda ? :) 
Nie wiem, ale są cudowną kroniką, do której można wrócić, pooglądać w lepszej rozdzielczości zdjęcia, poczytać i przypomnieć sobie co tam kiedyś w duszy grało.
Zatem ku pamięci zapisuję tu sobie moje piwonie. Dla mnie jedne z najpiękniejszych kwiatów :) 
Pierwszą igłę wbiłam w styczniu i myślałam, że zdążę z ukończeniem haftu przed końcem kwitnienia piwoni....Niestety- lato w tym roku pospieszyło, są zatem zdjęcia z eustomą i goździkami :)
Haft, to projekt tej samej autorki, która projektowała PIGWĘ <klik. Haftowałam na moim ulubionym Murano 32 ct. Sam haft składał się z 79 kolorów w tym 34 blendy-sporo :) Jego wymiar to 128x125 krzyżyków, co w rzeczywistości dało 23x29 cm. 

Nie będę obiecywać, że niebawem tu wrócę, bo nie wiem jak będzie :) Życie jest nieprzewidywalne... Czasu wolnego jak na lekarstwo, praca, szkolni Synowie rosną, ogród wymaga pracy a i długie posiadówki w jednej pozycji już nie służą ani oczom, ani kręgosłupowi. Pomału, od czasu do czasu kradnę godzinkę  lub dwie w tygodniu i coś tam powstaje. A kto wie to wie- że ja rozpoczętych prac mam bez liku, a w planach jeszcze więcej ! :) Cóż, to się chyba nigdy nie zmieni :)

Udanych i bezpiecznych wakacji dla Was <3
Uściski! 
Jarzębinowa

Powiązane:

6 komentarzy:

 1. Istnieją blogi, bo jak piszesz to kawał fajnego pamiętnika. Chociaż dla niektórych. Twoje hafty są śliczne. Będą przypominały piękne, pachnące kwiaty przez cały rok Pozdrawiam i zachęcam do pisania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też potwierdzam - istnieją blogi. Dla mnie to też taka kronika czy pamiętnik moich poczynań robótkowych. Swojemu blogowi jestem wierna, choć z różnych przyczyn brakuje mi systematyczności. Tym bardziej cieszę się, że wróciłaś do swojego bloga i z wielką przyjemnością oglądam Twój haft. Jest cudny, bardzo precyzyjny... i też lubię bardzo piwonie. Pozdrawiam i też zachęcam do pisania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zagląda!!!
  :-D
  Piwonie zachwycają. I nic nie szkodzi, że zdjęcie z goździkami. Chromatyka kwiatów - tych wyhaftowanych i tych z natury, świeżych - idealnie dobrana.
  Całość robi wrażenie i stanowi pieszczotę dla oczu :-)
  Pozdrawiam cieplutko. I nie każ na siebie długo czekać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękny haf i zdjęcia. Cieszę się, że wróciłaś nawet jeżeli by to miało być na chwilę. Pozdrawiam serdecznie i wracaj częściej 😀

  OdpowiedzUsuń
 5. Haft przecudnej urody, na taką ucztę dla oczu można poczekać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Haft prześliczny...
  Blog to dla mnie pamiętnik, można wrócić i sobie co nieco przypomnieć, powspominać i jakoś tak błogo na serduchu się robi... ja swój blog prowadzę choć czasu troszkę jakby mniej i bardzo nad tym ubolewam, mam nadzieję, że kiedyś to się zmieni i wpisy będą systematyczne. Czekam u Ciebie na dalsze hafciki... Pozdrawiam i dobrego dnia życzę :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każde słówko :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...